سرمایه‌های خفته در شهر جزیره‌ها!!!

استان هرمزگان با داشتن 14 جزیره ظرفیتی ویژه برای توسعه گردشگری دریایی دارد که متاسفانه به دلیل نبود متولی مشخص از این ثروتهای عظیم غفلت شده است.

به گزارش سلام هرمزگان، عبدالرضا دشتی زاده دراین باره گفت: شهر تاریخی کولغان در مسیر جاده قشم به درگهان و مجاورت با باغ موزه گیاهشناسی و بر روی صخره ای تقریبا مرتفع و مشرف به دریا واقع شده است.

وی ادامه داد: سبک معماری و سفالهای یافت شده در شهر باستانی کولغان از دوران ساسانی و اسلامی و نشان دهنده حضور ایرانیان در شمال خلیج فارس و کنترل آبراهه هرمز در دوره های گذشته تاریخى است.

دشتی زاده اظهار داشت:: این محوطه با توجه به موقعیت قرارگیری و به لحاظ داشتن سازه های معماری، برکه های آب، کانال دستکند و برج دیده بانی دارای اهمیت زیادی می باشد و در صورت ساماندهی کامل می تواند به عنوان یکی از مکان های قابل بازدید گردشگر قرار گیرد.

به گفته رییس میراث فرهنگی سازمان منطقه آزاد قشم ساماندهی این محوطه با نصب سه عدد تابلو در مسیر جاده قشم به درگهان و بالعکس از سوی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آغاز و ادامه آن به صورت ایجاد مسیر دسترسی و سنگ فرش ورودی و فضاهای معماری آن در سال جاری انجام خواهد شد.

 روابط عمومی منطقه آزاد قشم

ارسال نظر