شناسه خبر : 42 |

جانشین فرماندهی سپاه امام سجاد(ع) هرمزگان خبرداد:

اجرای بیش از ۴۵۰ برنامه متنوع در هفته دفاع مقدس

اجرای بیش از ۴۵۰ برنامه متنوع در هفته دفاع مقدس

جانشین فرماندهی سپاه امام سجاد(ع)استان هرمزگان از اجرای بیش از ۴۵۰ برنامه متنوع فرهنگی در هفته دفاع مقدس خبر داد.

 

به گزارش سلام هرمزگان ، سرهنگ علی علی‌نژاد صبح امروز در نشست خبری به مناسبت هفته دفاع مقدس، افزود: دفاع مقدس واقعه‌ی بزرگی در تاریخ انقلاب و کشورمان حتی در منطقه بود، هفته دفاع مقدس درواقع هفته ایثار و فداکاری است که در این هفته بزرگ‌ترین امتحان فداکارانه ملت ما صورت گرفت و بسیجیان در طول دفاع مقدس زیباترین صحنه‌های فداکاری را رقم زدند.

وی اظهار کرد: تلاش خستگی‌ناپذیر هشت‌ساله افتخاری است که امروز نیروهای مسلح و ملت ما می‌توانند آن را در سوابق درخشان خود جای دهند، رهبر معظم انقلاب دراین‌باره می‌فرمایند:"هفته دفاع مقدس هیچ‌گاه از ذهن ملت محو نخواهد شد".

 سرهنگ علی‌نژاد با اشاره به هم‌زمانی هفته دفاع مقدس با فرارسیدن ماه محرم و آغاز ایام سوگواری اباعبدالله الحسین(ع)، خاطرنشان کرد: دفاع مقدس با حماسه عاشورا پیوند عمیقی دارد به همین علت برنامه‌های امسال بیش از گذشته رنگ و بوی عاشورایی دارد.

وی نمایش جدیدترین دستاوردهای دفاعی کشور را از دیگر بخش‌های این رژه دانست و عنوان کرد: شعار هفته دفاع مقدس امسال "من انقلابی‌ام" تعیین‌شده است.

جانشین فرماندهی سپاه امام سجاد(ع) هرمزگان بابیان اینکه در آغاز هفته  دفاع مقدس  بیش از ۴۵۰ برنامه متنوع فرهنگی در سراسر استان انجام  خواهد شد، اظهار کرد: مهم‌ترین  این برنامه‌ها رژه ملی  نیروهای مسلح  در  بندرعباس است.

 وی ادامه داد: دومین برنامه برجسته بازسازی عملیات بیت‌المقدس و آزادسازی خرمشهر در شهرستان میناب، اعزام  تیم‌ها پزشکی به مناطق محروم و افتتاح پروژه‌های اقتصاد مقاومتی از مهم‌ترین برنامه‌های این هفته در استان هرمزگان است.

جانشین فرماندهی سپاه امام سجاد(ع) هرمزگان در ادامه در خصوص برگزاری رژه 31 شهریور در بندرعباس، خاطرنشان کرد: امسال بندرعباس برای دومین سال پیاپی آماده برگزاری رژه ملی هفته دفاع مقدس است.

وی اضافه کرد: همه امکانات برگزاری این مراسم فراهم‌شده و رژه با حضور یگان‌های نیروهای مسلح سراسر کشور، 31 شهریور در بلوار ساحلی بندرعباس برگزار می‌شود.

به گفته سرهنگ علی‌نژاد این رژه در سه بخش هوایی، زمینی و دریایی همراه با سخنرانی یک مقام عالی کشوری و در حضور فرماندهان بلندپایه نظامی کشور برگزار خواهد شد

منبع:ایسنا

ارسال نظر