شناسه خبر : 44 |

افتتاح پلاژ سورو؛ بزرگ‌ترین پروژه شهرداری بندرعباس

 افتتاح پلاژ سورو؛ بزرگ‌ترین پروژه شهرداری بندرعباس

فاز یک مجموعه تفریحی و گردشگری سورو بندرعباس یا پلاژ بانوان شامگاه چهارشنبه ۲۹شهریور ۱۳۹۶ با حضور  شهردار بندرعباس و اعضای شورای شهر دوره‌های چهارم و پنجم و دیگر مسئولان افتتاح شد.

عملیات احداث این مجموعه با اعتباری بالغ‌بر "۲۶میلیارد تومان" که بزرگترین پروژه تفریحی شهرداری بندرعباس در سال‌های اخیر بوده است؛ 

از ۲۲ آذر۱۳۹۱ در زمان شهرداری "محمدجواد سلطان‌زاده" آغاز شد و قرار بود طی #۱۶ماه (اردیبهشت ۱۳۹۳) ساخته شود اما به دلایل متعددی بهره‌برداری از آن تا امروز به طول انجامید.

از ابتدای آغاز احداث این پروژه مسئولان و نهادهای زیادی در استان همچون امام‌جمعه، بنادر و دریانوردی، محیط‌زیست، استانداری و ... نسبت به موقعیت نامناسب این پلاژ و تهدیدهای زیست‌محیطی آن هشدار داده بودند. با این حال پیشرفت فیزیکی پروژه و صرف هزینه‌‌ی زیاد از بیت‌المال موجب شد تا علی‌رغم انتقادها روند ساخت این مجموعه ادامه پیدا کند تا تکمیل شود.

آخرین بار حدود یک‌ماه پیش ۳۱مرداد عفیفی‌پور مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان؛ به خبرگزاری ایسنا گفته بود:

"پلاژ بانوان فاقد هرگونه مجوز است و در پرونده‌اش قرار منع تعقیب صادر شده است."

یک روز بعد امینی‌زاده شهردار بندرعباس هنگام ارائه برنامه‌هایش به شورای پنجم در توضیحی مختصر گفته بود:

"پلاژ یکی دو اشکال کوچک دارد و سعی داریم برطرف کنیم." 

و به نظر می‌رسد حالا پس از یک ماه مشکلات قانونی و عمرانی این پروژه حل شده است.

 نکته قابل تامل درباره مجموعه تفریحی، گردشگری سورو؛ افتتاح بی‌سر و صدای آن است. اگرچه از آبان ۱۳۹۵ تاکنون بارها وعده افتتاح این مجموعه داده شده و هربار به دلایل نامعلومی به تعویق افتاده بود، اما  آخرین بار اسفند۱۳۹۵شهرداری بندرعباس با نصب بیلبردهایی با شعار عیدانه شهر از افتتاح آن خبر داده بود.

با این حال شایسته بود شهرداری بندرعباس با اطلاع‌رسانی و تبلیغات مناسب، بهره‌برداری از این پروژه‌ را به اطلاع مردم می‌رساند.

لازم به ذکر است پلاژ بانوان با وسعت ۹هکتار در انتهای خیابان جهانگردی و ضلع غربی محله‌‌ی تاریخی سورو قرار گرفته است و علاوه بر فضای شنای در دریا، دارای امکاناتی همچون استخر، سالن بدنسازی، رستوران و ... است.

#هرمزگان #بندرعباس #فرهنگی

 

ارسال نظر