شناسه خبر : 636 |

دانش‌آموزان بشاگرد در مسابقات بین‌المللی کانگورو سربلند شدند.

دانش‌آموزان بشاگرد در مسابقات بین‌المللی کانگورو سربلند شدند.


۵۵ نفر از دانش‌آموزان ابتدایی و متوسطه اول شهرستان بشاگرد موفق به کسب دیپلم افتخار دهمین جشنواره بین‌المللی ریاضیات کانگورو شدند.
این مسابقات سالانه با حضور بیش از ۸ میلیون دانش‌آ‌موز از هشتاد کشور دنیا برگزار شده و در ایران در آخرین پنج‌شنبه فروردین هر سال برگزار می شود.امسال برای اولین بار این مسابقات به صورت آزمایشی در شهرستان بشاگرد هم برگزار شد که با استقبال فوق‌العاده دانش‌آموزان همراه بود.
به گفته‌ی زاهدی مسول نمایندگی کانگورو در بشاگرد؛ این شهرستان با ۴۵۰شرکت‌کننده پس از بندرعباس بیشترین شرکت‌کننده را در هرمزگان داشت.

دانش‌آموزان ابتدایی از مدارس کرامت سیت، هاشیمان شهرک مطهر، شهید قدوسی دهندر، امام جعفر درآلوی، نصر، شهید کلاهدوز و شهید زحمت‌کش سردشت و دانش‌آموزان متوسطه اول از مدارس شهدای غواص و مطهره شهرک مطهر، امام مهدی(عج) چوخون، قائم آل محمد و زینبیه بلبل آباد، ام سلمه سردشت، شهید باهنر خمینی شهر، شهید باکری تیدر و آیت‌اله طالقانی گوهران در این مسابقات شرکت و ۵۵ نفر دیپلم افتخار کسب کردند.وی افزود: دیپلم افتخار این جشنواره به نفراتی تعلق می‌گیرد که جزو ۳۰درصد برتر استان در پایه‌ی خود شوند.

جشنواره کانگورو، مسابقه‌ی ریاضی است که مهارت حل مسئله و خلاقیت را در دانش‌آموزان تقویت می‌کند. دانش‌آموزان در یک روز خاص به حل سوالات هماهنگ در سراسر دنیا می‌پردازند و در نهایت در فضایی شاد به انجام بازی‌های فکری و ریاضی مشغول می‌شوند تا علاقه‌ی آن‌ها به درس ریاضی افزایش پیدا کند.

 

ارسال نظر