رئیس سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری بندرعباس از اتمام نخستین نقشه اطلس شهر بندرعباس خبرداد.

حسین اخلاقی  در این خصوص افزود: شهر بندرعباس به دلیل ویژگی‌های توریستی و گردشگری و تأثیرگذاری‌های قابل‌ملاحظه در تمامی زمینه‌ها همواره موردتوجه بوده و دارای ویژگی‌های خاصی است.

وی بابیان اینکه عدم وجود مستندی جامع که بتواند اطلاعاتی کلی در خصوص تمامی اماکن شهری بندرعباس به علاقه‌مندان و دستگاه‌های اجرایی، احساس می‌شد، اضافه کرد: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری بندرعباس به‌عنوان متولی جهت تهیه نخستین اطلس شهر بندرعباس با استفاده از ظرفیت نیروهای خود اقدام به تهیه آن کرد.

اخلاقی اضافه کرد: انواع اطلاعات نقشه شامل مراکز درمانی، توریستی، گردشگری، سیاحتی، زیارتی، بیمارستان‌ها، بانک‌ها، معابر، کوچه‌ها با اسم و ناحیه و حتی بافت‌های فرسوده در قالب اطلس شهر بندرعباس آماده و قابل‌استفاده است.

رئیس سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری بندرعباس این اطلس را کامل‌ترین نقشه شهر بندرعباس دانست و عنوان کرد: در حال حضار دستگاه‌های اجرایی با مراجعه به این سازمان می‌توانند این اطلس را دریافت و از آن بهره ببرند.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر اداره کل پست استان هرمزگان جهت استفاده رد برنامه جامع دستیابی به کوچه‌ها جهت ارسال مرسولات پستی از این اطلس استفاده می‌کند، خاطرنشان کرد: به‌زودی اطلس شهر بندرعباس بر روی سایت سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری بندرعباس برای استفاده عموم قرار می‌گیرد.

اخلاقی در پایان عنوان کرد: نرم‌افزار موبایلی این اطلس در دست طراحی است و در تلاشیم تا آن را عرضه کنیم تا برای عموم شهروندان و همچنین گردشگران به‌ویژه گردشگران نوروزی مورداستفاده قرارگرفته و به‌راحتی تمامی اماکن موردنیاز خود را بیابند.

 

ارسال نظر