شناسه خبر : 648 |

مدیرکل حفاظت محیط زیست:

 

مجید وفادار مدیرکل حفاظت محیط زیست هرمزگان در نشستی خبری گفت: تخریب کوه کلاه رستم جزیره هرمز با هر هدفی غیرعقلانی است و باید متوقف شود.

وی افزود: متولی حفاظت از اراضی ملی اداره کل منابع طبیعی است و باید پاسخ‌گوی این موضوع باشد.

وفادار ادامه داد: بحث تخریب اراضی طبیعی از جمله کوه‌ها در هرمزگان دارای سابقه است و در سال‌های گذشته منطقه آزاد قشم نیز مرتکب تخلف شده است.به گفته‌ی مدیرکل محیط زیست هرمزگان؛ مهم‌ترین ویژگی جزیره هرمز منابع طبیعی و موضوع زمین‌شناسی آن است که پایه گردشگری محسوب می‌شود بنابراین اقدام به تخریب منابع طبیعی قطعا تاثیر منفی در جذب گردشگر دارد.
وی تاکید کرد: عقل سلیم می‌گوید جاذبه‌های طبیعی که پایه گردشگری هستند باید به بهترین شکل حفاظت بشوند نه اینکه با نگاه توسعه‌ی گردشگری مزیت‌ها و جاذبه‌های گردشگری را نابود کنیم.


وفادار همچنین از توقف برداشت خاک در معدن خاک‌سرخ هرمز خبر داد و گفت: بر اساس طرح توسعه هرمز که متولی آن بنیاد برکت است برداشت خاک از معدن خاک سرخ ممنوع است.

 

مسئله ی تخریب و استخراج از کوه معروف به کلاه رستم جزیره هرمز  در روزهای اخیر واکنش بسیاری از علاقه مندان به محیط زیست را در فضای مجازی برانگیخته است.

پیش از این الله‌مراد عفیفی‌پور مدیرکل بنادر و دریانوردی از طرح لایروبی اسکله هرمز خبر داده بود. او توضیح داده بود «برای اجرای دیوار ساحلی در اسکه هرمز، ۱۸ هزار مترمکعب مصالح سنگی فیلتر، ۹۲ هزار مترمکعب حج مغزه مصالح سنگی، ۲۲۰۰ مترمکعب مصالح ماسه‌ای، ۵هزار مترمکعب مصالح خاکریزی و ... استفاده خواهد شد.»

 

 

 

 

ارسال نظر