شناسه خبر : 668 |

معاون هماهنگی اموراقتصادی و توسعه منابع انسانی استانداری هرمزگان گفت: امسال ۴۳ میلیارد تومان تسهیلات برای اشتغال روستایی و عشایری در هرمزگان پرداخت شده است.

ایرج حیدری در جلسه ستاد راهبری اقتصاد مقاومتی هرمزگان افزود: این تسهیلات از محل صندوق توسعه ملی با میانگین سود ۶ درصد پرداخت می‌شود.

وی افزود: تاکنون ۱۴۴ میلیارد تومان از این محل به استان هرمزگان اختصاص یافته است و بیش از هزار و ۲۰۰ طرح برای دریافت این تسهیلات در سایت کارا ثبت شده است.

استاندار هرمزگان نیز در این جلسه گفت: بانک‌ها باید پرداخت تسهیلات را تسریع کنند تا هرچه زودتر منجر به اشتغال شود.

فریدون همتی افزود: در زمینه وثیقه‌های بانکی نیز باید با متقاضیان همکاری شود و املاک روستایی به عنوان وثیقه پذیرفته شود.

وی گفت: فرمانداران در هر شهرستان بر فرایند دریافت این تسهیلات و همچنین راه اندازی واحد‌ها نظارت کامل داشته باشند تا تسهیلات صرف کار‌های غیرمرتبط نشود.

استاندار هرمزگان از دستگاه‌های اجرایی خواست با بررسی و تذکر به طرح‌های راکد که تنها زمین دریافت کرده اند، برای بازپس گیری زمین از طرح‌های اجرا نشده اقدام کنند.

صالح دریانورد رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان نیز در این جلسه گفت: اعتبارات خوبی از شرکت‌های فعال صنعتی مانند پالایشگاه بندرعباس و پالایشگاه ستاره خلیج فارس در زمینه‌های بهداشت و درمان گرفته شده است که برای افزایش ۲۶۰ تخت در بیمارستان شهید محمدی استفاده می‌شود.

 

ارسال نظر