استاندار هرمزگان گفت: با مساعدت ریاست جمهوری و مصوبه کمیسیون مرز کشور، مجوز فعالیت تجاری هشت بندر جدید در هرمزگان ابلاغ و اجرایی شد.

فریدون همتی عصر چهارشنبه در نشست کارگروه صادرات غیر نفتی هرمزگان اظهار داشت: این استان مدت ها برای گرفتن مجوز فعالیت تجاری در 2 بندر تلاش می کرد که در سفر اسفند سال گذشته رییس جمهوری به هرمزگان با فعالیت تجاری هشت بندر موافقت شد و به تازگی ابلاغ اجرایی آن نیز صادر شد.

وی ادامه داد: این بنادر شامل بندر تیاب، کَرگان، آفتاب، چارک، ابوموسی، شیو، نخیلو و کشتی سازی است که با احتساب بندرهای شهید رجایی، شهید باهنر، کیش، بهمن، کوهستک، کاوه و جاسک تعداد بندرهای تجاری هرمزگان از هفت بندر به 15 بندر افزایش یافت.

رییس کارگروه صادرات غیر نفتی هرمزگان ادامه داد: دستگاه های مسوول از قبیل گمرک و استاندارد باید ظرف مدت کوتاهی فعالیت خود را در بندرهای یاد شده آغاز کنند و گزارش آن در نشست بعدی همین کارگروه داده شود.

همتی بیان کرد: صادرات برای کشور و استان هرمزگان دارای اهمیت ویژه ای است و همه دستگاه ها باید برای روان شدن فعالیت های تجاری تلاش کنند.

وی ابراز داشت: سرعت صادرات باید افزایش یابد و مشتریان خارجی از دریافت به موقع کالای ایرانی اطمنیان داشته باشند.

به گفته همتی، صادر کننده باید به صورت شبانه روزی از بندرهای هرمزگان خدمات لازم را دریافت کند و دستگاه های نظارتی هم نظارت خود را دقیق انجام دهند ولی نباید موجب توقف، ایجاد نگرانی و مزاحمت برای آنها شوند.

 

ارسال نظر