استاندار هرمزگان گفت: با به ثمر نشستن مجموعه اقداماتی که در بخش درمان، بهداشت و احداث بیمارستان‌های جدید در هرمزگان در طول سال‌های 97 و 98 انجام خواهیم شد، تمامی نیازهای بهداشتی و درمانی شهروندان هرمزگانی در این استان تأمین می‌شود.

فریدون همتی در نشست با نمایندگان و اعضای هیئت‌مدیره تشکل‌های صنفی کارگری استان هرمزگان با بیان اینکه مردم ما به‌خوبی از مسائل کشور شناخت کشور دارند، عنوان کرد: دشمنان در طول 40 سال گذشته به‌طور دائم در ستیز با جمهوری اسلامی ایران بوده‌اند و امروز معیشت و اقتصاد مردم ما را هدف قرار داده‌اند و به دنبال تضعیف این حوزه هستند.

وی ادامه داد: دولت در تلاش است بهترین شرایط را برای مردم فراهم کند و در حوزه‌های معیشت، اشتغال جوانان، تقویت اقتصاد و رفاه مردم اقدامات بزرگی انجام دهد.

استاندار هرمزگان افزود: اقدامات دولت محدود به بودجه سالانه است که در مجلس تصویب می‌شود و تمامی ردیف‌ها و هزینه‌ها برای آن تعریف می‌شود و دولت به‌عنوان مجری قانون موظف است طبق این قانون بودجه کار کند.

همتی تصریح کرد: دولت تأمین امنیت را در رأس همه نیازهای مردم قرار داده که خوشبختانه امروز امنیت بسیار خوب و مثال‌زدنی در کشور برقرار است و بحث آموزش، تأمین سلامت، درمان، بیمه و افزایش امید به زندگی از دیگر اولویت‌های مهم دولت در جامعه است.

وی گفت: دولت در تلاش است سطح خوبی از آموزش، بهداشت و درمان و امید به زندگی را برای مردم فراهم کند که خوشبختانه پس از انقلاب اسلامی با وجود تمامی دشمنی‌ها، تحریم‌ها و توطئه‌ها، شاخص امید به زندگی در کشور ارتقای بسیار خوبی یافته است.

استاندار هرمزگان خاطرنشان کرد: با برنامه‌هایی که در دولت دوازدهم و در پی سفر رئیس‌جمهوری به استان اجرا خواهد شد، نزدیک به هزار و 540 تخت جدید بیمارستانی در قالب چندین بیمارستان در بندرعباس، شرق و غرب استان هرمزگان راه‌اندازی خواهد شد و خانه‌های بهداشت جدید در روستاها دایر خواهد شد که تمامی این موارد برای خدمت مطلوب به مردم است.

همتی اظهار داشت: با به ثمر نشستن مجموعه اقداماتی که در بخش درمان، بهداشت و احداث بیمارستان‌های جدید در هرمزگان در طول سال‌های 97 و 98 انجام خواهیم شد، تمامی نیازهای بهداشتی و درمانی شهروندان هرمزگانی در این استان تأمین می‌شود و مردم این استان دیگر نیاز به مراجعه به دیگر استان‌ها برای درمان نخواهند داشت که دغدغه کارگران استان نیز در این زمینه رفع می‌شود.

وی با تأکید بر اینکه تلاش می‌کنیم دغدغه‌های کارگران هرمزگان به حداقل برسد، اضافه کرد: می‌توانیم با هماهنگی بیشتر در سطح استانی و ملی مشکلات و دغدغه‌های کارگران را کاهش دهیم.

استاندار هرمزگان با بیان اینکه تشکل‌ها در همه بخش‌ها ظرفیت بسیار خوبی هستند که برای تعامل با جامعه باید از این ظرفیت بهره ببریم، افزود: تشکل‌های کارگری به‌قدری به‌خوبی ایفای نقش داشته‌اند که مشکلات کارگری کاهش‌یافته است و زمین مناسبی برای احداث ساختمان تشکل‌های کارگری استان اختصاص خواهیم داد تا خانه‌ای پر امید برای کارگران استان ایجاد شود.

همتی با بیان اینکه همه ما اگر مسئولانه وظایف خود را انجام دهیم، می‌توانیم به پیشرفت‌های بسیار بیشتری دست‌یابیم، افزود: کارگران در تولید کالا تعصب داشته باشند تا کالای با کیفیت مطلوب تولید شود و مردم از کالای مناسب ایرانی استفاده کنند.

 

ارسال نظر