سرپرست اداره کل پدافند غیرعامل استانداری هرمزگان بر لزوم آموزش و اطلاع‌رسانی در جهت کنترل و پیشگیری از بیماری تب کریمه کنگو در هرمزگان تأکید کرد.

رضا پور بابایی در نشست قرارگاه زیستی استان  هرمزگان عنوان کرد: با توجه به تأکیدات مقام معظم رهبری، مصون‌سازی و کاهش آسیب‌پذیری زیرساخت‌های اصلی و شریان‌های حیاتی و حساس کشور در راستای افزایش امنیت ملی و حفاظت از مردم در برابر تهدیدات از مهم‌ترین رویکردهای پدافند غیرعامل است.

وی ادامه داد: برای تحقق این امر به همکاری و همگامی گسترده سازمان‌های لشکری و کشوری نیاز داریم و باید تمامی سازمان‌های مسئول در حفاظت از این مرزوبوم تلاش کنند.

سرپرست اداره کل پدافند غیرعامل استانداری هرمزگان با اشاره به دستور کار این نشست مبنی بر بررسی وضعیت بیماری تب کریمه کنگو در استان هرمزگان، بیان کرد: آموزش، فرهنگ‌سازی و اطلاع‌رسانی از طریق صداوسیمای استان و همکاری و هماهنگی تمامی ادارات در جهت کنترل و پیشگیری از این بیماری در استان ضروری است.

پور بابایی همچنین بر لزوم مقابله با قاچاق، فروش و کشتار غیرمجاز دام در راستای پیشگیری از بیماری تب کریمه کنگو در استان تأکید کرد.

 

ارسال نظر