معاونت گردشگری منطقه آزاد کیش گفت: بیست و یکمین جشنواره تابستانی کیش از ٨ تیر الی ١٥ شهریور با شعار کیش یک کالای برتر گردشگری ایرانی آغاز خواهد شد.

قائدیان ظهر چهارشنبه در نشست خبری مهمترین تغییر و تفاوت حاصل شده در جشنواره تابستانی امسال در کیش مشارکت جمعی ذینفعان حوزه گردشگری از دفاتر خدمات گردشگری، هتل ها، مراکز پذیرایی، تفریحی، خدماتی و جامعه بازاریان کیش عنوان کرد و افزود: مشوق سفر به جزیره کیش در جشنواره تابستانی پرداخت یارانه مستقیم سفر به صورت نقدی است.

وی یکی از مهمترین جذابیت های این جشنواره را ارایه کارت های هدیه نقدی با مبالغ ۵۰ الی ۱۵۰ هزار تومان برای هر گردشگری که از طریق پکیج تورهای گردشگری وارد جزیره خواهند شد، عنوان کرد.

معاون گردشگری کیش در تشریح نحوه مدیریت و ارایه خدمت کارت هدیه نقدی به گردشگران، خاطرنشان کرد: ۱۰ کانتر جهت ثبت ورود گردشگران در فرودگاه کیش ایجاد می شود، همچنین از طریق سامانه متصل به پک های گردشگری تورگردانان در فرودگاه کیش نحوه ورود گردشگران به کیش کنترل خواهد شد.

قائدیان افزود: در طول جشنواره تابستان کیش ١٠ میلیون تومان جوایز نقدی به صورت روزانه در بازارها اهدا می شود، همچنین هر هفته  ۱ دستگاه خودرو ٢٠٦ و جایزه نهائی هم یک دستگاه آپارتمان ۶۰۰ میلیون تومانی در برج های طلای کیش خواهد بود. در این دوره جوایز همزمان با اعلام اسامی برندگان، اهدا خواهد شد.

وی اضافه کرد: در طول دوره جشنواره تابستانی کیش ٩ هفته فرهنگی استان های همجوار و ساحلی و ٤ هفته فرهنگی و گردشگری با حضور ٤ کشور خارجی هند، اتریش، صربستان و لهستان برگزار خواهد شد.

به گفته وی، برای برگزاری این جشنواره با همکاری معاونت خدمات عمران شهری معابر و اماکن مهم جزیره کیش زیباسازی شد.

قائدیان خاطرنشان کرد: کنسرت گروه های خارجی از جمله خوانندگان ترک و کولی های اسپانیا در کیش برگزار می شود همچنین ۶ کنسرت پاپ با حضور گروه های شاخص کشوری و اجرای موسیقی نواحی و اقوام ایرانی از برنامه های فستیوال تابستانی جزیره کیش است.

وی یکی از کنسرت های مهم را حضور استاد شهرام ناظری در یکی از ایام جشنواره عنوان کرد و افزود: رویداهای مختلف ورزشی و بازیهای ساحلی، آبی و بازیهای دریایی و فستیوال دوستدار کودک برای مخاطبین خردسال همراه خانواده ها از دیگر برنامه های جشنواره امسال خواهد بود.

قائدیان استفاده حداکثری از پتانسیل شرکتها و فعالان فرهنگی، هنری و تبلیغاتی داخلی کیش را جزو اولویت های معاونت گردشگری و ستاد جشنواره ها برشمرد.

قائدیان برگزاری هفته فرهنگی ملل با حضور ۴ کشور در کیش را جزو اقدامات جدید موسسه جشنواره های کیش در راستای تحویل در نحوه برگزاری و جذاب تر کردن جشنواره عنوان کرد و افزود: استان های هرمزگان، سیستان و بلوچستان، بوشهر، خوزستان، گیلان، مازندران و آذربایجان شرقی در جشنواره تابستانی کیش هفته فرهنگی خواهند داشت.

معاون گردشگری کیش برپایی کارناوال های شادی و نورافشانی و حضور هنرمندان موسیقی نواحی در بازارها و برنامه های متعدد فرهنگی و هنری در جزیره را از سایر برنامه های جشنواره امثال برشمرد.

 

ارسال نظر