شناسه خبر : 796 |

سرپرست گروه موسیقی بَربَط بندرعباس گفت: مستندسازان فرانسوی با ساخت مستند از شهرها و مناطق ایران به ویژه هرمزگان و بندرعباس از گروه موسیقی بربط به عنوان نماینده موسیقی هرمزگان صدای موسیقی این منطقه را از فرانسه پخش می‌کنند.

 

مرتضی کریمی در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه خلیج‌فارس، بیان کرد: موسیقی حدومرز ندارد و همیشه می‌تواند سفیر صلح و دوستی و رابطه بین فرهنگ‌ها و اقوام مختلف شود.

 

 وی ادامه داد: با توجه به اینکه یک گروه مستندساز برای تهیه فیلم مستند از مناطق و نواحی مختلف ایران اسلامی به کشورمان آمده بودند و از آنجا که هرمزگان غنی از موسیقی است، این گروه مستندساز برای ضبط گوشه ای از موسیقی محلی هرمزگان برای ادامه فعالیت خود به بندرعباس سفر کردند.

 

کریمی افزود: گروه موسیقی بَربَط افتخار این را داشت که به عنوان نماینده موسیقی هرمزگان و بندرعباس، این موسیقی غنی، زیبا و اصیل بندرعباسی را با سازهای اصیل بندرعباس اجرا و به نمایش بگذارد تا صدای موسیقی جنوب و بندرعباس بار دیگر در آن سوی مرزها شنیده شود.

 

وی در پایان گفت: این برنامه مستند بنا است از شبکه تلویزیونی فرانسه پخش شود و صدای موسیقی هرمزگان بار دیگر در آن سوی مرزها شنیده شود.

 

 

ارسال نظر