به مناسبت روز ملی صنعت و معدن از ۲۱ واحد صنعتی نمونه استان تجلیل شد.

خلیل قاسمی رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت هرمزگان در مراسم تجلیل ازصنعتگران و معدن کاران نمونه استان گفت: این واحد‌ها با رعایت شاخص‌های افزایش تولید و کیفیت محصول، صادرات، اشتغالزایی و استفاده از نیروی متخصص به عنوان واحد‌های صنعتی نمونه معرفی شدند.

دهم تیر هر سال به نام روز ملی صنعت و معدن نام گذاری شده است.

رئیس هیئت حمایت از صنایع وزارت صنعت در همایش روز صنعت و معدن در بندرعباس گفت:در شرایط امروز جهان راهی جز ایجاد موازنه قدرت اقتصادی وجود ندارد.

علی اصغر احمدی افزود:دشمنان ما باید نابودی نظام جمهوری اسلامی ایران را به گور ببرند، زیرا با تدابیر رهبرمعظم انقلاب این نظام با قدرت به پیش می‌رود.

وی گفت:امروز مثلث دشمنان کشور، امریکا، اسرائیل و عربستان سعودی به همراه منافقان به دنبال تحریم فروش نفت، عدم ورود کالا و مواد اولیه به ایران و جلوگیری از پول حاصل از فروش نفت به ایران هستند.

رئیس هیئت حمایت از صنایع وزارت صنعت گفت:امروز در کشور ۸۰ هزار واحد صنعتی وجود دارد که ظرفیت بزرگی است احمدی با بیان اینکه بخش خصوصی و شرکت‌ها باید در ایجاد فرصت‌های شغلی گام بردارندافزود: از بخش‌های خصوصی ایی که مشکل برگشت به چرخه تولید دارند حمایت می‌شود..

رئیس هیئت حمایت از صنایع وزارت صنعت از رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت هرمزگان خواست مشکلات واحد‌های صنعتی را دسته بندی و جمع بندی کرده و به وی تحویل دهد.

استاندار هرمزگان هم دراین همایش گفت: تولیدات صنعتگران باید صادرات محور، رقابت پذیر با کیفیت و با قیمت مناسب عرضه شود.

فریدون همتی افزود: امسال که رهبر انقلاب بحث حمایت از کالای ایرانی را مطرح کرده اند، دولت با تمام توان بدنبال تحقق اقتصاد مقاومتی است و در این زمینه از تولید کنندگان حمایت کامل می‌کند.

همتی گفت: رونق کسب و کار‌ها حیات اقتصادی جامعه را شکل می‌دهد و هر اندازه قدرت کسب و کار‌ها بالا باشد با پرداخت مالیات و ارائه خدمات، رفاه جامعه افزایش می‌یابد.

همتی گفت: دولت آماده حل مشکلات بخش تولید و حمایت قوی از بخش خصوصی برای حضور در بازار‌های جهانی است.

وی افزود: در این زمینه ۱۰ کارگروه اقتصادی در هرمزگان برای رفع مشکلات تولید کنندگان راه اندازی و ۱۵ علت اصلی موانع تولید نیز شناسایی شده است.

همتی گفت: مشکلات و موانع تولید در استان برای حل مشکل و طرح در شورای عالی هماهنگی اقتصادی قوا به هیات دولت فرستاده شده است.

استاندارهرمزگان افزود: راه اندازی میز خدمت، صندوق پیشنهادات در دستگاه‌های اجرایی در راستای ارائه خدمات به بخش تولید ایجاد شده است.

رئیس مجمع نمایندگان هرمزگان نیز گفت: اعتماد به نفس امروز تولید کنندگان مرهون ایستادگی در برابر تحریم‌ها است.

احمدمرادی گفت: موقعیت بی نظیر هرمزگان باعث شده هر آنچه توسعه کشور نیاز دارد قدم‌های اولیه آن باید در هرمزگان برداشته شود.

مرادی افزود: نگاه به استان هرمزگان ملی است و استقرار صنایع فولاد، سیمان، آلومینیوم، کشتی سازی، پالایشگاه‌ها و وجود بنادر و گمرکات استان از ظرفیت‌های است که علاوه بر کشور باید مردم استان هم از آن بهره‌مند شوند.

وی بر استفاده از نیرو‌های ماندگار تاکید کرد.

رئیس مجمع نمایندگان هرمزگان گفت: ارائه عملکرد، پیگیری و رفع مشکلات اقتصادی و رفع موانع تولید نباید فقط در حد ارائه آمار باشد و باید نتیجه آن را مردم ببینند.

مرادی افزود: اگر ظرفیت‌های بیشمار هرمزگان بدرستی مدیریت شود توسعه کشور شتاب می‌گیرد.

دیگر نماینده مردم هرمزگان در مجلس شورای اسلامی نیز در این همایش گفت: نظام اسلامی از گردنه‌های سخت و دشواری عبور کرده است و اگر از گردنه مشکلات اقتصادی عبور کنیم دیگر دشمن نمی‌تواند کاری کند.

حسین هاشمی تختی در این همایش افزود: هرمزگان قلب اقتصادی کشور است و به همین منظور دشمن تمرکز ویژه‌ای برای ضربه زدن به این گلوگاه اقتصادی دارد.

نماینده مردم هرمزگان در مجلس شورای اسلامی گفت: همه باید به دولت کمک کنند، زیرا موفقیت دولت موفقیت نظام اسلامی است.

نماینده مردم هرمزگان در مجلس شورای اسلامی گفت: اکنون فضای استان بسیار خوب است و هر پنج نماینده استان در کنار استاندار و مدیران برای رشد، توسعه و پیشرفت استان تلاش می‌کنند.

هاشمی تختی افزود: اگر مدیران از سرمایه گذاران حمایت کنند تا موفق شوند، با ایجاد اشتغال و رونق تولید به همه مردم استان کمک می‌شود.

 

ارسال نظر