رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی میناب از راهیابی نمایش آئینی «بالهای آهورا» به هفتمین جشنواره ملی آئین های رضوی در یاسوج خبر داد.

به گزارش سلام هرمزگان ؛به نقل از فرهنگ کده ،اوژند، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی میناب  اظهار کرد: نمایش «بالهای آهورا در توس» به نویسندگی حبیب الله ناصری و کارگردانی مشترک باقر رمضانزاده و حبیب ناصری از میناب به نمایندگی از استان هرمزگان در کنار نمایش هایی از استان های گیلان، خراسان رضوی، کهگیلویه و بویر احمد، کردستان، خوزستان، شش اثرنمایشی راه یافته به هفتمین جشنواره ملی رضوی در بخش نمایشی است.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی میناب افزود : نمایش “بالهای اهورا ” با موضوع خرده فرهنگ های بومی هرمزگان درراستای فرهنگ رضوی و سرگذشت دختری را روایت می کند که با اعتقادات قلبی خود به حضرت امام رضا (ع) تمسک می جوید و با حضورش در حرم رضوی اتفاقاتی برای او رقم می خورد.

اوژند اضافه کرد : گروه هنری صدف یکی از گروه های فعال میناب بوده وهرساله با تولید آثار نمایشی در بخش خیابانی در جشنواره های مختلف ملی و بین المللی حضور داشته و افتخارات مهمی را برای شهرستان و استان هرمزگان کسب نموده است .

گفتنی است : هفتمین جشنواره ملی آئینی های نمایشی رضوی یاسوج با ده گروه دربخش نمایشی و نقالی ۲۸تیرلغایت ۲ مرداد در شهر یاسوج برگزار می شود .

 

ارسال نظر