رئیس اداره درمان کمیته امداد هرمزگان از هزینه یک میلیارد و ۹۸۰ میلیون تومان برای تهیه سبد غذایی هفت هزار و ۱۸۲ کودک نیازمند استان در سه‌ماهه نخست امسال خبر داد.

خدیجه پورشهسواری با بیان اینکه در سه‌ماهه نخست امسال یک میلیارد و ۹۸۰ میلیون تومان برای تهیه سبد غذایی هفت هزار و ۱۸۲ کودک نیازمند استان هزینه شده است، اظهار کرد:  این کودکان در قالب طرح هم‌سفره حمایت شدند.

وی افزود: طرح هم‌سفره به‌منظور تأمین نیاز‌های غذایی کودکان زیر شش سال مبتلابه سوءتغذیه و افزایش شاخص سلامت در جامعه اجرا می‌شود.

رئیس اداره درمان کمیته امداد هرمزگان عنوان کرد: کودکان دارای سوءتغذیه توسط مراکز بهداشتی و درمانی دانشگاه علوم پزشکی به کمیته امداد معرفی و پس از یک دوره شش‌ماهه درمان و بهبودی کامل از چرخه حمایتی خارج و افراد دیگر جایگزین می‌شوند.

پور شهسواری تصریح کرد: سرانه پرداختی ماهانه به هر کودک ۹۰ هزار تومان است که با مراجعه به فروشگاه‌های طرف قرارداد کمیته امداد، سبد غذایی خود را دریافت می‌کنند.

وی خاطرنشان کرد: نیکوکاران می‌توانند از طریق پورتال هم‌سفره به آدرس hamsofreh.ir و انتخاب استان موردنظر و یا شماره‌گیری تلفن گویای ۳۲۸۸ در تأمین نیاز و تهیه سبد غذایی کودکان نیازمند مشارکت کنند.

 

ارسال نظر