نخستین دوره مسابقات باشگاهی مچ اندازی بانوان استان هرمزگان با مشخص شدن نفرات برتر در بندرعباس به کار خود پایان داد.

به گزارش سلام هرمزگان،به نقل از ایسنا، نایب‌رئیس هیئت پرورش اندام و بدنسازی استان هرمزگانگفت: در این دوره از مسابقات 35 ورزشکار از 12 باشگاه نیز حضور داشتند که شاهد رقابت جذاب و نفس‌گیری بودیم.

سوسن قزلباش با بیان اینکه این مسابقات نشان داد که بانوان در استان هرمزگان از قابلیت‌ها و پتانسیل بالایی برخوردارند، اضافه کرد: در هیئت پرورش اندام و بدنسازی همواره بر توجه به بخش بانوان تأکید شده و برنامه‌های مناسبی برای توسعه این بخش مهم نیز در دستور کار قرار دارد.

وی در پایان با اشاره به اینکه علاقه‌مندان به رشته ورزش مچ اندازی می‌تواند جهت آمادگی در این رشته ورزشی به باشگاه‌های فعال و کمیته مچ اندازی هیئت پرورش اندام و بدنسازی استان هرمزگان مراجعه کند، گفت: نفرات برتر این مسابقات جهت حضور در مسابقات باشگاه‌های کشور در حضور یافته و خود را مهیای حضوری پرقدرت در آن می‌کند.

همچنین سرپرست هیئت پرورش اندام و بدنسازی استان هرمزگان گفت: به دنبال ارتقای جایگاه بانوان در هیئت پرورش اندام و بدنسازی استان هرمزگان و افتخارآفرینی در میادین کشوری و بین‌المللی باشیم.

یونس برهم در گفت‌وگو با ایسنا، با ابراز شگفتی از استقبال مناسب بانوان از رشته مچ اندازی، افزود: گرچه اینچنینی مسابقاتی دو دوره و به‌صورت مناسبتی برگزارشده بود اما این مسابقات برای نخستین بار به‌صورت باشگاهی در استان هرمزگان و انتخابی جهت حضور در مسابقات کشوری برگزار شد.

وی با بیان اینکه این استقبال باعث تا برای رشته مچ اندازی و به‌ویژه بخش بانوان در هیئت پرورش اندام و بدنسازی نیز توجه بیشتری کنیم، اضافه کرد: استان هرمزگان در بخش آقایان در بدنسازی و پرورش اندام نیز افتخارات زیادی کسب کرده و حرف زیادی برای گفتن در کشور دارد.

برهم خاطرنشان کرد: امیدوارم با برنامه‌ریزی‌هایی که در دستور کار قرار دارد بتوانیم در بخش بانوان هم طوری عمل کنیم که همان جایگاه و نقش آقایان را ایفا کنند و شاهد افتخار بانوان هرمزگانی در میادین کشوری و حتی بین‌المللی باشیم.

همچنین داور این دوره از مسابقات گفت: انتظارمان حمایت مسئولان ورزش استان از بانوان و فراهم کردن شرایط و زیرساخت‌های لازم جهت جذب حداکثری بانوان به حوزه ورزش است.

الهه دارینی در گفت‌وگو با ایسنا، افزود: خوشبختانه شاهد بودیم علی‌رغم قرار داشتن در فصل تابستان و گرمای شهر بندرعباس، بانوان ورزشکار استقبال مناسبی از رشته ورزشی نوپا مچ اندازی کرده بودند که همگی گواه بر وجود پتانسیل ورزشی در بخش بانوان استان هرمزگان است.

وی با بیان اینکه بانوان هرمزگانی نشان داده‌اند در صورت توجه می‌توانند در حوزه ورزش افتخارآفرین باشند، خاطرنشان کرد: انتظارمان حمایت مسئولین از بانوان ورزشکار و فراهم کردن شرایط و زیرساخت‌های لازم در توسعه آن است.

داور این دوره از مسابقات در خصوص قوانین مچ اندازی اظهار کرد: قوانین این رشته ورزشی در بخش آقایان و بانوان چندان تفاوتی با یکدیگر ندارد گرچه به دلی شرایط آب و هوایی و نوپا بودن این رشته ورزشی در هرمزگان، کمی قوانین را سهل‌تر در نظر گرفتیم.

در پایان ابراز امیدواری کرد با استقبال مناسبی که شاهد بودیم در آینده شاهد برگزاری هرچه بیشتر اینچنین مسابقاتی در استان هرمزگان باشیم.

به گزارش ایسنا، در پایان این مسابقات نتایج زیر به دست آمد:

پایتخت الف 60 امتیاز

زیباشهر 31 امتیاز

انرژی 31 امتیاز

پدیده 18 امتیاز

پایتخت ب 17 امتیاز

کیان 15 امتیاز

آرموس 10 امتیاز

تازیان 7 امتیاز

تایدواتر 5 امتیاز

کارگران 3 امتیاز

 

ارسال نظر