چهل و یکمین دوره مرحله استانی مسابقات سراسری قرآن کریم به میزبانی شهرستان رودان برگزار می‌شود.

 مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان هرمزگان در نشستی خبری گفت: چهل و یکمین دوره مرحله استانی مسابقات سراسری قرآن کریم ۳ تا ۵ مرداد در شهرستان رودان برگزار می‌شود.

حجت الاسلام گرایلی افزود: مراسم افتتاحیه با حضور نماینده ولی فقیه در هرمزگان و اختتامیه با حضور استاندار هرمزگان برگزار خواهد شد.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان هرمزگان خاطرنشان کرد: در این دوره از مسابقات حاج عباس هاشمی قاری بین المللی و جمعی از قاریان برتر استانی حضور خواهند داشت.

حجت الاسلام گرایلی غبارروبی گلزار شهدا و تجدید عهد با شهدا، تجلیل از خانواده‌های دو شهید مدافع حرم استان هرمزگان، پخش زنده مسابقات از شبکه استانی صداو سیمای خلیج فارس و برگزاری محافل انس با قرآن در روستا‌ها و بخش‌های شهرستان رودان را از دیگر برنامه‌ها برشمرد.

همچنین فرماندار شهرستان رودان در این نشست گفت: ۲۵۰ شرکت کننده در این دوره از مسابقات حضور دارند که از این تعداد ۲۳۰ نفر از مرحله استانی و ۲۰ نفر هم از نفرات برتر مسابقات سال قبل هستند.

فیصل ضرغامی افزود: شرکت کنندگان در رشته‌های قرائت، ترتیل، حفظ ۵، ۱۰، ۲۰ جزء، حفظ کل، اذان و دعاخوانی با هم رقابت می‌کنند.

وی با اشاره به اینکه ۲ هزار و ۸۷۰ نفر در مرحله شهرستانی در ۱۱ رشته باهم رقابت کردند، خاطرنشان کرد: مکان برگزاری مسابقات برادران سالن پیامبر اعظم (ع) و خواهران شیخ طوسی اداره فرهنگ و ارشاد است.

فرماندار شهرستان رودان با بیان اینکه ۱۰ استاد کشوری داوری این مسابقات را بر عهده دارند، اضافه کرد: نفرات برتر به مرحله کشوری راه خواهند یافت.

به گزارش ایسنا، در پایان حکم دبیری چهل و یکمین دوره مرحله استانی مسابقات سراسری قرآن کریم از سوی مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان هرمزگان به فیصل ضرغامی اعطا شد.

 

ارسال نظر