شناسه خبر : 905 |

گرمای هرمزگان تا نیمه دوم شهریور ادامه دارد

گرمای هرمزگان تا نیمه دوم شهریور ادامه دارد

کارشناس اداره کل هواشناسی استان هرمزگان گفت: تا نیمه دوم شهریورماه نوسانات افزایش دما در استان هرمزگان ادامه دارد و پس‌ازآن، این نوسانات رو به کاهش خواهد رفت.

نرگس آقاخانی در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه خلیج‌فارس، اظهار کرد: امروز (نهم مرداد) با توجه به ماندگاری توده هوای گردوغباری در حاشیه جنوبی خلیج‌فارس در برخی نقاط استان آسمانی غبارآلود طی امروز خواهیم داشت.

وی با بیان اینکه از روز سه‌شنبه به بعد با افزایش باد در جنوب خلیج‌فارس این شرایط تضعیف خواهد شد، افزود: امروز شرایط دریا در محدوده سواحل استان مساعد است اما با توجه به کاهش دید افقی در حاشیه جنوبی خلیج‌فارس و جزایر جنوبی و افزایش باد شمال غربی در مناطق شمالی‌تر خلیج‌فارس، بوشهر و خوزستان، باید احتیاط‌های لازم در ترددهای دریایی به این مناطق صورت گیرد.

این کارشناس اداره کل هواشناسی استان هرمزگان اضافه کرد: در ساعات بعدازظهر امروز، رشد ابر در ارتفاعات استان پیش‌بینی می‌شود که احتمال رگبار ضعیف دور از انتظار نیست.

آقاخانی خاطرنشان کرد: امروز کمینه دمای استان هرمزگان در حاجی‌آباد با 28 درجه سانتی‌گراد و بیشینه دما در بستک با دمای 46 درجه سانتی‌گراد است.

وی با اشاره به اینکه از سه‌شنبه افزایش نسبی دما در استان را خواهیم داشت، تصریح کرد: تا نیمه دوم شهریورماه نوسانات افزایش دما در استان هرمزگان ادامه دارد و پس‌ازآن، این نوسانات رو به کاهش خواهد رفت.

 

ارسال نظر