نماینده، ولی فقیه در هرمزگان و رئیس بنیاد بین المللی غدیر در هرمزگان بااشاره به اینکه تبیین، تبلیغ وترویج رویداد عظیم غدیر خم در استان مهمترین هدف برگزاری جشن‌های غدیر است گفت: باید تلاش شود در دهه ولایت و امامت از همه ظرفیت‌های استان برای برپایی هرچه بهتر جشن‌ها استفاده شود.

آیت الله نعیم آبادی افزود: پذیرش غدیر یعنی پذیرش قرار گرفتن فردی عالم و پاک در راس حکومت که نیازی انسانی وضروری است.

وی بر ضرورت مردمی شدن جشن غدیر تاکید کرد.

بنیاد غدیر به منظور حفظ و تقویت وحدت میان شیعه و اهل سنت سال ۱۳۸۲ در هرمزگان تشکیل شد.

رئیس ستاد دهه امامت و ولایت هرمزگان گفت: جشن‌های دهه ولایت و امامت با شعار " لبیک یا رسول الله " در سراسر استان برگزار می‌شود.

حجت الاسلام احمد عامری سیاهویی افزود: اهدای جهیزیه به ۵۰۰ زوج جوان، جلب مشارکت اصناف و خیران در اطعام نیازمندان از مهمترین برنامه‌های دهه امامت و ولایت است.

وی گفت: برگزاری جشنواره‌های فرهنگی، همایش استانی علمای شیعه و اهل سنت، مسابقه کتابخوانی غدیر، قدردانی از پرچمداران و خادمان فرهنگ غدیر، توزیع پوستر، کتاب و بسته‌های فرهنگی از برنامه‌های دیگری است که در این دهه اجرایی می‌شود.

رئیس ستاد دهه امامت و ولایت هرمزگان افزود: بنیاد بین المللی غدیر در استان با همکاری مردم و دستگاه‌های اجرایی و نهادها، از نهم ذی الحجه (همزمان با دعای عرفه) تا ۱۸ ذی الحجه ویژه برنامه‌های را تدارک دیده است.

از عید سعید قربان تا عید سعید غدیرخم با مشارکت قشر‌های مختلف مردم، تشکل‌های مذهبی مردمی، مراکز فرهنگی و تبلیغی و دستگاه‌های اجرایی استان ده‌ها برنامه تبلیغی و هنری اجرا می‌شود.

 

ارسال نظر