رئیس پلیس فتا استان هرمزگان از شناسایی و دستگیری عامل برداشت از حساب بانکی شهروندی در شهرستان بندرعباس خبر داد و گفت: متأسفانه با اطلاع‌رسانی‌های فراوانی که شده است  هنوز شهروندان کارت‌های بانکی خود را در اختیار دیگران قرار می‌دهند.

سرهنگ دوم علی‌اصغر افتخاری اظهار کرد: برابر مراجعه یک نفر از شهروندان هرمزگانی مبنی بر برداشت غیرمجاز از حساب بانکی‌اش، موضوع به‌صورت ویژه در دستور کار کارآگاهان این پلیس قرار گرفت.

وی افزود: در بررسی صورت‌حساب و آنالیز تراکنش‌ها مشخص گردید مبلغ 20 میلیون ریال ‌به‌صورت غیرحضوری و با بهره‌گیری از خدمات پرداخت موبایلی و از طریق درگاه‌های پرداخت آنلاین مختلف صورت پذیرفته است.

  رئیس پلیس فتا استان هرمزگان با اشاره به اینکه متهم از دوستان شاکی است، گفت: در ادامه با انجام اقدامات فنی و شگردهای خاص پلیسی متهم به هویت خانم " س.ب." شناسایی و با رعایت اصل غافلگیری در مخفیگاه خود دستگیر شد.

این مسئول انتظامی بیان کرد: در بازجویی به‌عمل‌آمده، متهم با مشاهده مستندات لب به اعتراف گشود و بیان داشت با توجه به اینکه شاکی به وی اعتماد داشته و کارتش در اختیار متهم بوده است، با فعال‌سازی رمز اینترنتی کارت‌بانکی شاکی، اقدام به برداشت از حسابش می‌کرد.

سرهنگ افتخاری باهدف پیشگیری و جلوگیری از وقوع هرگونه جرائم اینترنتی به شهروندان توصیه کرد: کارت¬‌های بانکی دارای اطلاعات مهمی است در حفظ و نگهداری آن‌ها کوشا باشید و رمز عبورتان را به‌هیچ‌عنوان به دیگران ندهید و در صورت ضرورت در اولین فرصت رمز اول و دوم خود را تغییر دهید.

وی افزود: نکته مهم دیگر آن است که حتی‌الامکان از رمز‌های عبور متفاوت برای کارت‌ها و کاربردهای مختلف استفاده شود.

این مسئول انتظامی در پایان گفت: شهروندان برای کسب اطلاعات بیشتر و بهره‌مندی از مطالب آموزنده به سایت پلیس فتا به آدرس www.CyberPolice.ir مراجعه کنند.

 

ارسال نظر