آیین اختتامیه دومین نمایشگاه و جشنواره بزرگ قرآن کریم جزیره هرمزدر روز یکشنبه با حضور جمعی از مردم ولایی و قرآن دوست جزیره هرمز و با برپایی محفل انس با کلام الله مجید در جوار شهدای گمنام و محل برپایی نمایشگاه برگزار شد.

دومین نمایشگاه و جشنواره قرآنی جزیره هرمز از 20غرفه از بخش های مختلفی نظیر نمایشگاهی، فروش آثار، نمایشگاه کتاب، اجرای تئاتر، نمایش آثار خوشنویسی، ورزشکاران و قرآن – قرآن و باورهای مردم – قرآن و مهدویت – حجاب و عفاف – کودکان و قرآن ـ مددجویان و قرآن – قرآن در فضای مجازی – شهدا و قرآن – فرهنگیان و قرآن و تجلیل از خادمین قرآنی و غرفه مشاوره مذهبی، تشکیل داده بود .

دبیر دومین نمایشگاه قرآن کریم جزیره هرمز در این آیین با اشاره به برپایی دومین نمایشگاه و جشنواره قران کریم که با مشارکت دستگاه های اجرایی و کانون های مساجد جزیره هرمز اظهار داشت: از دستاوردهای مهم این نمایشگاه می‌توان به کشف استعدادهای جدید در حوزه قرآن و عترت نام برد که طی برپای نمایشگاه قرآن و برگزاری مسابقات قرائت ـ صوت و ترتیل بین جوانان و نوجوانان صورت میگرفت .

مصیب زارعی راد عنوان کرد: هدف از برگزاری این نمایشگاه را آشنایی مردم با معارف قرآنی عنوان کرد و اظهارداشت:ما مسلمانان هرچه داریم از قرآن و عترت است بنابراین باید این دو امانت الهی را بزرگ بشماریم و در جهت ترویج علوم قرآنی در بین جوانان و نوجوانان با کمک همه  دستگاه ها حرکت کنیم .

دبیر دومین نمایشگاه قرآن کریم جزیره هرمز عنوان کرد برای گسترش کار قرآنی در این جزیره نیاز به یک مکان بزرگ قرآنی هست که بتوانیم نمایشگاه قرآن کریم به مرور پر محتواتر و بزرگتر برپا بکنیم .

زارعی راد اظهارداشت : برگزاری نمایشگاه قرآن کریم یک کار کوچکی نیست بلکه یک کار فرهنگی بزرگ است که با ید همه دستگاه های فرهنگی پا کار باشند و از امام جمعه هرمز خواستاریم که در جهت احداث یک مکان مجزا برای انجام کارهای قرآنی و نمایشگاه پیگیری نمایند.

وی ابراز داشت : شاهد برگزاری برنامه‌های مشترکی بین اهل تسنن و تشیع در این نمایشگاه قرآن بودیم که از آن می‌توان به عنوان دیگر دستاورد مهم دومین نمایشگاه و جشنواره قرآن کریم این جزیره نام برد.

مسئول کانون فرهنگی هنری حضرت علی ابن ابیطالب (ع) هرمز بیان داشت : زیباترین و جذاب‌‌ترین بخش این نمایشگاه برپایی برنامه های قرآنی کودکان و خردسالان و همچنین نشست‌های علمی قرآنی و برپایی محافل انس با قرآن بود البته از برگزاری مسابقه‌های قرآن و عترتی که روزانه برگزار شده و جوایزی به شرکت کنندگان اهدا میشد نیز جذابیت این نمایشگاه را دوچندان کرده بود.

قابل ذکر است که امسال در دومین نمایشگاه و جشنواره قرآن کریم هرمز علاوه بر موجودیت 20 غرفه با محتوایات گوناگون، مسابقات قرائت، ترتیل و حفظ قرآن کریم و همچنین مسابقه نقاشی ویژه کودکان و برخی مراسم دیگر برگزار شد.

در پایان به تعداد 50 نفر که شامل مسوولین غرفه ها، شخصیت های سیاسی، فعالین عرصه های فرهنگی و قرآنی با اهدای لوح از سوی ستاد برگزاری نمایشگاه قرآن کریم جزیره هرمز از آنها تقدیر شد.

 

ارسال نظر